Właściwie dobrane drzwi do garażu – skuteczne zabezpieczenie auta.

February 19, 2018

Wytrzymały wymurowany garaż, zbudowany przy domu, to z pewnością najlepsze miejsce do na przechowywanie pojazdu mechanicznego, pozwalające skutecznie ochronić go przed czynnikami atmosferycznymi. W pewnym stopniu będzie on też zabezpieczony przed próbą kradzieży, ale wyłącznie w przypadku, kiedy zamontujemy właściwie wybrane drzwi garażowe. Ich wybór bezwzględnie powinien być przemyślaną decyzją, a wszystkie złe wybory zemszczą się w krótkim czasie. Sprzedawane u producentów drzwi garażowe często mogą różnić się między sobą, przede wszystkim rodzajem materiałów z których je wyprodukowano, które świadczą o ich odporności. Oferta wielu producentów zwiększa się cały czas i już teraz bez większych problemów dostaniemy drzwi do garażu produkowane z metalu, drewna, czy też rozmaitych rodzajów tworzyw sztucznych. Mogą różnić się między sobą też metodą otwarcia i na to właśnie warto zwrócić największą uwagę przed podjęciem decyzji o zakupie. Zazwyczaj wybieranym rodzajem drzwi garażowych, są modele otwierane na bok, które jednak będą wymagały najwięcej miejsca przed garażem potrzebnej do pełnego otwarcia wejścia do garażu. Następnym często wykorzystywanym typem są drzwi segmentowe, nazywane też sekcyjnymi. One z kolei są chętnie montowane w garażach bez miejsca przed wejściem, a otwieramy je w górę, przemieszczając po specjalnych prowadnicach.
O wiele rzadziej wybierane są drzwi sekcyjne otwierane na bok, z racji zmniejszenia dostępnego miejsca w środku garażu. Na podobnej zasadzie będą działać też drzwi do garażu uchylne, tak samo unoszone do góry przy otwarciu, jakimi coraz częściej zastępujemy trudniejsze w eksploatacji segmentowe. Złożone są najczęściej ze szkieletu zrobionego z metalowych kątowników, pokrytego płytami drewnianymi albo lżejszym, jednak równie odpornym na uszkodzenia laminatem. Oba modele, te złożone z segmentów, oraz uchylne są ponadto wyjątkowo szczelne, nie będziemy dzięki temu mieli dużych strat ciepła i uda się zaoszczędzić na wysokości rachunków za ogrzewanie.
Inną, coraz bardziej popularną odmianą drzwi garażowych, są modele zwijane, zdecydowanie najmniej kłopotliwe w eksploatacji, o wyjątkowo wysokim współczynniku szczelności. Zajmują również najmniej miejsca, a składające się nań segmenty nawija się ręcznie lub przy pomocy silnika elektrycznego na wałek zamontowany w obszernej kasecie zawieszonej nad wejściem do garażu. Kupno takiego typu drzwi garażowych jest kosztowne, lecz odwdzięczy się komfortowym działaniem przez długie lata.

Źródło: artservice bramy garażowe segmentowe